0 تا 100 راه اندازی و روشن کردن پکیج بوتان

0 تا 100 راه اندازی و روشن کردن پکیج بوتان

چگونه پکیج بوتان را مرحله به مرحله روشن کنیم، آیا می دانید چگونه پکیج بوتان را روشن کنیم؟ از شما می خواهیم که مطالب را تا انتها مطالعه کنید و از مفیدترین نکات در مورد نحوه روشن کردن پکیج نهایت استفاده را ببرید.

 

روش روشن کردن پکیج بوتان چگونه است؟

برای روشن کردن پکیج بوتان مراحل زیر را طی کنید:

 1. برق و گاز دستگاه را وصل کنید
 2. درجه بار پکیج را با کمک شیر پرکن بر روی 1.5 تنظیم کنید
 3. ولوم دستگاه را بر روی علامت شیر آب قرار دهید
 4. درجه حرارت آب گرم مصرفی را با کمک ولوم مربوط به آن تنظیم کنید.

 

نکاتی که قبل از روشن کردن پکیج بوتان باید رعایت کرد!

در ادامه شما را با مراحلی که باید قبل از روشن کردن پکیج بوتان انجام دهید آشنا می کنیم تا با نحوه روشن کردن پکیج بوتان آشنا شوید:

 1. لزوم نصب دودکش مجاز
 2. باز کردن شیرهای آب و گاز دستگاه
 3. تست گازبندی
 4. هواگیری رادیاتورها

نمایشگر پکیج بوتان و معرفی رنگ‌های موجود در دستگاه

نمایشگر پکیج بوتان و معرفی رنگ‌های موجود در دستگاه

امروزه بسیاری از افراد به دنبال یادگیری نحوه روشن کردن پکیج بوتان هستند. تا بتوانند با روشن کردن پکیج بوتان و بدون پرداخت هزینه اضافی از آن استفاده کنند.

 

پیشنهاد می شود قبل از راه اندازی و روشن کردن پکیج مدل بتا، اطلاعات کلی در مورد رنگ های موجود در نمایشگر پکیج بوتان کسب کنید. هر رنگی که در نمایشگر استفاده می شود یک علامت یا علامت و حالت خاصی است که مهمترین آنها به شرح زیر است:

 

رنگ سبز روشن ثابت:

این رنگ نشان از روشن بودن پکیج بوتان دارد که به‌منظور درست‌کار کردن پکیج خواهد بود.

 

رنگ سبز چشمک‌زن:

درصورتی‌که چراغ سبز به وضعیت چشمک‌زن درآمد، نشان می‌دهد که دستگاه در حال آماده شدن برای کار کردن بوده و مشعل آن خاموش است.

 

رنگ قرمز ثابت روشن:

درصورتی‌که در راندمان دستگاه نقصی وجود داشته باشد، در این زمان چراغ روشن می‌شود. از مهم‌ترین علل روشن شدن این چراغ‌قرمز می‌توان به مشکلات افت فشار آب و ایمنی دودکش اشاره کرد.

 

رنگ قرمز چشمک‌زن:

این رنگ نشان از فعال شدن کلید حرارتی محدود کننده است.

 

رنگ زرد:

رنگ زرد نشان از روشن بودن دستگاه است ولی دستگاه قادر نیست دمای آب را به شکل منظم نظارت کند و مشکل در حس‌گر آب گرم به وجود آمده است.

 

نمایشگر پکیج بوتان

قبل از روشن کردن پکیج دیواری بوتان، بهتر است با یک سری قطعاتی که روی صفحه نمایش قرار می گیرد، به طور کامل آشنا شوید.

 

نمایشگر فشار و دما: 

عقربه‌های روی این نمایشگر میزان فشار و دمای آب مدار گرمایش را بر حسب بار و درجه سانتی‌گراد نشان می‌دهد.

 

دسته انتخاب وضعیت

برای روشن و خاموش کردن دستگاه و انتخاب فصل زمستان یا تابستان استفاده می شود که می تواند در سه حالت تابستان، خاموش شدن یا راه اندازی مجدد موقت، زمستان باشد. هنگام چرخاندن دسته آن را از هم جدا نکنید.

 

گزینه‌های انتخاب وضعیت پکیج بوتان

وضعیت تابستانه: زمانی است که فقط به آب گرم نیاز دارید در فصل تابستان بکار برید.

وضعیت قطع موقت و راه‌اندازی مجدد: به دو منظور دستگاه را می‌توانید در این وضعیت قرار دهید

 

 • برای خاموش کردن زودگذر دستگاه که در این حالت سیستم‌های ضد گریپاژ و ضد یخ فعال می‌شود.
 • برای راه‌اندازی مجدد و به‌اصطلاح reset  دستگاه

 

وضعیت زمستانی: زمانی که به آب گرم و گرمایش به‌طور هم‌زمان باهم نیاز دارید مانند در فصل زمستان این وضعیت را بکار می‌رود.

 

آموزش روشن کردن پکیج بوتان به‌صورت گام‌ به‌ گام

نحوه کار انواع پکیج های بوتان مانند سایر برندها به این صورت است که به کمک تجهیزات داخلی خود آب گرم مورد نیاز مصارف و گرمایش ساختمان را به طور همزمان تولید می کند. ما به شما گفتیم قبل از روشن کردن پکیج چه کاری انجام دهید. در این قسمت قصد داریم نحوه روشن کردن پکیج بوتان را قدم به قدم به شما آموزش دهیم:

 

1-وصل کردن برق دستگاه

دوشاخه برق پکیج بوتان را به نزدیکترین پریز یا محافظ برق بدهید. در این مرحله صفحه نمایش دستگاه روشن می شود. که در مدل های آنالوگ پکیج بوتان صفحه نمایش وجود ندارد بلکه چراغ LED تعبیه شده است که پس از اتصال پاور دستگاه روشن می شود.

 

2پر آب نمودن دستگاه

یکی دیگر از نیازهای اساسی هنگام روشن کردن پکیج بوتان در هر یک از مدل ها این است که دستگاه تا حد استاندارد با آب پر شود. بدین منظور پس از اطمینان از باز بودن درب خروجی هوای شیر تهویه سیستم، دریچه پرکننده پکیج بوتان که در زیر بدنه دستگاه قرار می گیرد و به رنگ مشکی است، خاموش می شود و هر زمان که فشار وارد شود. گیج دستگاه عدد 1.5 را نشان می دهد، آن شیر را می بندیم.

 

3-تنظیم پکیج بوتان برای یکی از حالت‌های زمستانه و یا تابستانه

در این مرحله باید فصلی که در آن قرار دارید دستگاه را برای یکی از حالت‌های تابستانه و یا زمستانه تنظیم کنید. برای این کار از کنترل پنل دستگاه و ولوم های مربوط به تنظیمات دستگاه کمک می‌گیریم.

 

نحوه تنظیم پکیج بوتان شرایط استفاده از آب گرم در پکیج دیواری (هیتر) در زمستان به شرح زیر است: در پنل جلویی این دستگاه دو دسته وجود دارد که جزء تنظیمات آن می باشد. برای تنظیم دمای آب گرم پکیج بوتان از دسته سمت راست استفاده می شود و با کمک دسته سمت چپ می توان تنظیمات مربوط به فصل زمستان را انجام داد و دمای مدار گرمایش این دستگاه را تنظیم کرد.

 

اگر پکیج شما مدل دیجیتال باشد دمای آب گرم، دمای مدار گرمایش و کدهای خطای پکیج بوتان بر روی صفحه نمایش دستگاه نمایش داده می شود. اما اگر پکیج بوتان شما آنالوگ باشد، چراغ های LED روی دستگاه، تمامی تغییرات مربوط به دمای آب گرم، دمای مدار گرمایش و حتی خطاهای این دستگاه را نشان می دهد.

 

4-عمل جرقه زن

بعد از روشن کردن پکیج بوتان باید بتوانید روشن شدن شعله دستگاه را مشاهده کنید، با این شکل باید مطمئن می‌شوید که جرقه زن دستگاه به‌درستی کار می‌کند.

 

5-دمای آب گرم مصرفی

در اولین لحظه‌های روشن کردن پکیج بوتان باید مقدار دمای آب گرم مصرفی 45 درجه سانتی‌گراد بالاتر از دمای آب سرد ورودی به پکیج باشد. بهتر است درجه پکیج بوتان روی عدد 60 گذاشته شود.

 

6-دمای مسیر گرمایش

درصورتی‌که تنظیم شرایط استفاده از آب گرم پکیج دیواری در زمستان مطمئن شوید که رادیاتورها بر روی دمای صحیح تنظیم‌شده است و دستگاه به‌درستی روشن و خاموش می‌شود.

 

نحوه روشن کردن پکیج دیواری بوتان در حالت زمستانه

 1. در مرحله اول باید برای روشن کردن پکیج دیواری بوتان درجه فشار پکیج بوتان را کنترل و تنظیم کنید. این درجه میانگین باید روی ۱٫۵ بار باشد. اگر فشار کم باشد شما باید شیر کوچکی که زیر پکیج است را باز کنید تا درجه فشار پکیج زیاد شود و زمانی که روی ۱٫۵ رسید شیر را ببندید.
 2. در مرحله بعد بررسی کنید که مسیر دودکش حتماً باز باشد. یکی از روش‌های کنترل باز بودن دودکش انداختن سنگ کوچکی از پشت‌بام به داخل دودکش خواهد بود. ایمنی بودن دودکش را جدی بگیرید.
 3. تمامی فلکه‌های موجود در زیر پکیج را که به شلنگ‌های آب وصل هستند را باز کنید.
 4. شیر همه رادیاتورها را باز کنید
 5. پکیج بوتان را در حالت زمستانه گذاشته و درجه دمای پکیج را زیاد کنید تا پکیج بوتان روشن شود.
 6. بعد از چند دقیقه کارکرده پکیج باید نزدیک‌ترین رادیاتور به پکیج شروع به داغ شدن کند.
 7. از اینکه همه رادیاتورها داغ شدن می‌توانید هواگیری را انجام دهید.
 8. در انتها بعد از هواگیری رادیاتورها دوباره مانند مرحله اول فشار پکیج را بررسی کنید.

 

روشن کردن پکیج دیواری بوتان در حالت تابستانه

 1. اول از بسته بودن شیرهای رفت‌وبرگشت رادیاتورها مطمئن شوید.
 2. بستن شیرهای رفت‌وبرگشت رادیاتور برای انتخاب وضعیت تابستانه
 3. دسته تنظیم دمای آب گرم مصرفی را روی درجه حرارت دلخواه تنظیم کنید.
 4. پکیج دیواری را رو حالت تابستانه انتقال دهید و با باز کردن شیر آب گرم مصرفی، مشعل روشن‌شده و نمایشگر وضعیت عملکرد شوفاژ به‌صورت سبز ثابت روشن خواهد شد.
 5. با بستن شیر آب گرم نیز مشعل خاموش می‌شود.

خاموش کردن پکیج بوتان

خاموش کردن پکیج بوتان

در برخی مواقع پیش می آید که مثلاً وقتی به مسافرت می رویم باید پکیج بوتان را خاموش کنیم. در این صورت باید پکیج بوتان را طبق روشی که در زیر توضیح داده شده خاموش کنید

دستگیره سمت چپ نصب شده روی پنل بسته بوتان را می چرخانیم تا نوک ولوم روی علامت آماده به کار باشد. در این مرحله دو حالت تشکیل می شود.

 

ابتدا می خواهیم پکیج بوتان را برای مدت کوتاهی خاموش کنیم، در این زمان باید برق و گاز دستگاه را متصل نگه داریم تا سیستم های ایمنی پکیج از جمله سیستم ضد یخ و صفحه دنده به کار خود ادامه دهند. و در شرایط آماده به کار از این دستگاه مراقبت کنید.

 

برای خاموش کردن پکیج بوتان برای مدت طولانی:

یا اینکه دسته گاز پکیج را در حالت قطع یا بسته قرار دهیم. و سپس دوشاخه برق پکیج را از پریز می کشیم. و آب داخل مدار پکیج را تخلیه کرد. برای این منظور شیر ورودی آب سرد دستگاه را می بندیم، شیر آب گرم مصرفی را باز می کنیم و شیر پرکننده زیر پکیج را باز می گذاریم تا تمام آب مدار خارج شود و فشار دستگاه به صفر برسد.

 

برای خرید انواع قطعات پکیج بوتان میتوانید همواره از سایت نمایندگی مجاز قطعات بوتان دیدن کنید.

 

 

amir.h.amini477
می 2024
ش ی د س چ پ ج
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *